Powiatowy Piknik Integracyjny „Rodzina bez barier

14 czerwca, 2022

Powiatowy Piknik Integracyjny „Rodzina bez barier

W piątek 10 czerwca na terenie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie odbył
się Powiatowy Piknik Integracyjny „Rodzina bez barier”, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy. Wzięli w nim udział mieszkańcy i podopieczni placówek Powiatu Legnickiego, a także rodziny zastępcze z terenu powiatu. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym drużynowy turniej Bocci, spektakl Teatru Avatar, zabawy na dmuchanych zamkach oraz animacje, konkursy dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło dobrej muzyki oraz smacznego poczęstunku. Piknik zorganizowano z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego – przypadającego 30 maja, Dnia Dziecka oraz z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Zaproszenie na Piknik przyjęli goście specjalni – Pani Ewa Szymańska – poseł na Sejm RP, członkowie Zarządu Powiatu Legnickiego – Pan Adam Babuśka – Starosta Legnicki, Pan Krzysztof Sowiński – etatowy członek zarządu  oraz nieetatowi członkowie zarządu – Pani Anna Rozmus – Cieślik i Pan Grzegorz Gapski, a także radni Powiatu Legnickiego – Pan Jan Łukasz oraz Pan Paweł Grabek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Legnickiego.

Niewątpliwie jedną z wielu atrakcji spotkania był drużynowy turniej w Bocci, który na specjalne zaproszenie dyrektora PCPR w Legnicy – Pani Joanny Bałasz przeprowadził prezes Klubu Sportowego Ikson w Głogowie, członek Zarządu Polska Boccia – Pan Andrzej Maciejewski. W turnieju wzięły udział drużyny z placówek z terenu Powiatu Legnickiego – DPS ”Prząśnik” w Brenniku, ŚDS nr 1 w Chojnowie, ŚDS nr 2 w Chojnowie, Domu Dziecka w Golance Dolnej, DPS w Legnickim Polu, a także drużyny z WTZ w Legnickim Polu i WTZ w Chojnowie. Rywalizację o puchar turnieju wygrała drużyna z ŚDS nr 2 w Chojnowie, drugie miejsce zajęła drużyna z WTZ w Legnickim Polu, a trzecie drużyna z DPS ”


w Brenniku. Wszystkich zawodników  nagrodzono medalami oraz specjalnymi upominkami.

Podczas Pikniku emocji było bardzo dużo. Zarówno, gdy w turnieju rywalizowali podopieczni z ośrodków z terenu Powiatu Legnickiego, ale nie mniejsze, kiedy podopieczni z powiatowych placówek „rzucili wyzwanie” gościom specjalnym – Pani Poseł Ewie Szymańskiej, władzom Powiatu Legnickiego – Panu Adamowi Babuśce – Staroście Legnickiemu, członkom Zarządu Powiatu – Panu Krzysztofowi Sowińskiemu i Panu Grzegorzowi Gapskiemu, a także Panu Pawłowi Grabkowi – Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Legnickiego.

Równie emocjonujące były atrakcje dla dzieci i rodziców zastępczych – zabawy na dmuchanych zamkach, spektakl przygotowany przez Teatr Avatar, a także liczne animacje oraz konkursy dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Pana Jana Łukasza – radnego Powiatu Legnickiego, który zadbał także o wspaniałą oprawę muzyczną Pikniku. Dla uczestników spotkania przygotowano także smaczny poczęstunek – kiełbaski z grilla, watę, popcorn, barszcz ukraiński, gołąbki, różnorodne ciasta i inne słodkości. Cześć potraw na Piknik przygotowały panie z Ukrainy, które wraz ze swoimi dziećmi, także uczestniczyły w zabawie.

Wyjątkowo wzruszającym momentem tego dnia były podziękowania przekazane dla Rodzin Zastępczych z terenu powiatu  przez Dyrektora PCPR w Legnicy – Panią Joannę Bałasz oraz pracowników Zespołu rodzinnej pieczy zastępczej.  Doceniono dobre serca rodziców zastępczych, ich codzienny trud i starania, aby opieka nad powierzonymi dziećmi była jak najlepsza. Do tych podziękowań dołączyli się przedstawiciele władz Powiatu Legnickiego – Pan Grzegorz Gapski – członek Zarządu Powiatu oraz Pan Jan Łukasz – radny Powiatu Legnickiego, którzy podkreślali wyjątkową misję rodzicielstwa zastępczego
oraz zaangażowanie pracowników PCPR w Legnicy w jego rozwój w Powiecie Legnickim.

Jak się bawiono i rywalizowano na Powiatowym Pikniku Integracyjnym „Rodzina bez Barier” można przekonać się oglądając fotogalerię z tego wydarzenia.