Menu
Login
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Home / O NAS / Kadra PCPR / home / Strona główna / Marszpozdrowie2014

          

 

           

 

 

 

 

Powiatowa impreza rekreacyjno-sportowa

 

 

 
 


 Powiat Legnicki wspólnie z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych zorganizował drugą edycję imprezy rekreacyjno-zrowotnej, w której wzięło udział ponad 150 osób niepełnosprawnych i miłośników Nordic Walking.

Po powitaniu honorowych gości i uczestników imprezy przystąpiono do realizacji kolejnych punktów imprezy- omówiono historię powstania Nordic Walking oraz sposób właściwego doboru kijów. Przed startem do marszu były ćwiczenia wzmacniające i rozciągające partie mięśniowe oraz szkolenie z prawidłowych technik marszu, przeprowadzone przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking: Beatę i Marka Drapikowskich oraz Paulinę Rutę.

 

Dystans o długości do 3 km miał charakter rekreacyjny i zaplanowany został z myślą o początkujących miłośnikach Nordic Walking oraz osobach niepełnosprawnych. Na trasie instruktorzy z PSNW czuwali nad bezpieczeństwem oraz udzielali cennych porad i wskazówek amatorom tej dyscypliny. Podczas marszu uczestnicy mogli podziwiać niezwykle malownicze tereny Powiatu Legnickiego, rozkoszując się otaczającą przyrodą parku w Brenniku i śpiewem ptaków. Jesienna aura również sprzyjała, dostarczając dużo słońca i rześkiego powietrza.

Na końcu trasy na wszystkich czekał poczęstunek. Podczas potkania przy grillu i muzyce udało się osiągnąć wyjątkową atmosferę. Nie liczył się czas pokonania trasy ani sprawność ruchowa, lecz aktywność i integracja społeczna.

Galeria ze zdjęciami z tej sportowo-rozrywkowej imprezy. 

 
Prepare to print