Menu
Login
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Home / O NAS / Kadra PCPR / home / Strona główna / kino

          

 

           

 

 

 

   

 
 

Wyjazd do kina 

 

 

 W dniu 22.10. 2014 r. uczestnicy projektu oraz osoby z ich otoczenia wzięły udział w wyjeździe do Kina "Helios" w Legnicy na film pt. "Bogowie".

 

Fiłni "Bogowie" Łukasza Fałkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kar-diocMruiga Zbigniewa Religi (w tej roli Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce.

"Bogowie" portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad tema transplantacja serca była według powszedniej opinii działaniem wbrew naturze. Dramat niendanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambi­cje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie.


Film bardzo wszystkim się podobał i wywarł duże wrażenie na Beneficjentach,mimo że w niektórych momentach był źle zrozumiany i negatywnie odebrany. Po seansie filmowym wszyscy udali się na posiłek. Posiłek BO oraz osób z ich otoczenia współfinansowany był ze środków UE. 
kino2kino1 

        


 
Prepare to print